KAŻDA Z SOCZEWEK PROGRESYWNYCH TO MAŁE DZIEŁO SZTUKI. DZIĘKI NIM MOŻESZ CIESZYĆ SIĘ WYRAŹNYM WIDZENIEM BEZ „ZAKŁÓCEŃ”, OSTRYM WIDZENIEM PRZY DOWOLNEJ ODLEGŁOŚCI ORAZ NIEOGRANICZONYM KOMFORTEM, NAWET JEŚLI CIERPISZ NA PREZBIOPIĘ.

CZYM JEST PREZBIOPIA?

0
Prezbiopia dotyka ludzi już po 40. roku życia

Prezbiopia to pogorszenie widzenia na bliskie odległości, wynikające ze zmniejszenia lub utraty zdolności akomodacji oka. Jest to proces fizjologiczny wynikający ze starzenia się organizmu, powodujący zmniejszenie elastyczności gałek ocznych i dotyczy osób zarówno z nadwzrocznością, krótkowzrocznością, jak i bez żadnej z tych wad wzroku. Oko miarowe daje na siatkówce ostry obraz obiektów w nieskończoności bez żadnej ingerencji mięśni ocznych. Jeśli jest inaczej to należy dobrać odpowiednie okulary, aby skorygować widzenie „do dali”. Jednak zarówno dla oka miarowego jak i niemiarowego ze skorygowanym widzeniem „do dali”, aby widzieć ostro obiekty z bliska (np. przy czytaniu) należy wprowadzić dodatkową moc optyczną o wartości +2,50 dioptrii (dla odległości 40 cm). W tym celu mięśnie ściskają soczewkę wewnątrz gałki ocznej, zmieniając jej kształt. Przy zupełnym zaniku elastyczności soczewki dodatkową moc optyczną można wprowadzić jedynie za pomocą okularów o mocy o +2,50 dioptrii (dla odległości pracy z bliska 40 cm) większej niż moc okularów „do dali”. Jest to dodatek do bliży. W przypadku, gdy soczewki w gałkach ocznych mają tylko częściowo zmniejszoną elastyczność potrzebna dodatkowa moc optyczna będzie zawierać się w przedziale od 0 do +3 dioptrii.

I wtedy potrze­bu­je­my TYCH okularów do czytania nosząc je wszędzie ze sobą i z uporem maniaka zakładając przy każdej próbie przeczytania czegokolwiek. Czy to w sklepie, aby przeczytać etykietę czy w kawiarni, aby poradzić sobie z menu. Na życiowej skali upierdliwości to jakieś TOP ile?

ALBO…

WYBIERZ SOCZEWKĘ PROGRESYWNĄ

Okulary progresywne mają zamontowane soczewki, których konstrukcja umożliwia płynne przejście z mocy do dali – w górnej części soczewki, poprzez moc pośrednią, aż do mocy do bliży. W jednych okularach masz wtedy możliwość oglądać cały świat dookoła Ciebie.

Jest to cudowne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort użytkowania okularów oraz świetny wygląd. Soczewka ta bowiem jest bardzo dyskretna, jedynie wprawne oko specjalisty lub osoby żywo zainteresowanej tematem dostrzeże na Twarzy noszącego okulary różnice między zwykłymi soczewkami, a progresywnymi. Umożliwia jednak noszącemu wyraźnie widzieć dal, przedmioty na wyciągnięcie ręki, jak i czytanie choćby ceny w sklepie czy menu w restauracji.

NIDGY WIĘCEJ NOSZENIA OKULARÓW DO CZYTANIA!

WYBIERZ SOCZEWKI NAJBARDZIEJ ODPOWIADAJĄCE TWOIM WYMAGANIOM:

 • Multigressiv B.IG. NORM
  od 1494 soczewka
  • Optymalizowane soczewki progresywne
  • Szybka adaptacja
  • Optymalizacja w oparciu o wartość korekcji do dali, addycję, PD i parametry standardowe
  • Optymalizacja zmiennego insetu wg wartości ametropii, cylindra, indywidualnych parametrów i addycji
  • Zmienna długość progresji
  • Odpowiednie dla wyższych wartości ametropii i astygmatyzmu
  • EyeLT - uwzględnienie prawa Listinga - uwzględnienie rzeczywistego astygmatyzmu bliży
  • Personal EyeModel - indywidualna refrakcja do bliży
  •  3 zdefiniowane projekty długości progresji: Allround, Active i Expert
 • Progressiv B.IG. NORM
  od 1018 soczewka
  • Markowe soczewki progresywne
  • Dobre widzenie na każdą odległość
  • Optymalizacja w oparciu o wartość korekcji do dali, addycję i parametry standardowe
  • Optymalizacja zmiennego insetu wg wartości addycji i standardowych parametrów
  • EyeLT - uwzględnienie prawa Listinga, uwzględnienie rzeczywistego astygmatyzmu bliży
 • Varilux Xclusive 4D
  od 2218 soczewka
  • Najwyższy model soczewki prgresywnej marki Essilor
  • Dzięki całkowitej zmianie struktury soczewki na etapie kalkulacji technologia Nanoptix praktycznie eliminuje efekt pływania, zapewniając użytkownikom wyraźne widzenie podczas wykonywania dowolnych ruchów
  • Dzięki uwzględnieniu fizjologicznych różnic pomiędzy oczami technologia SynchronEyes zapewni szerkie pole widzenia
  • Technologia XTend zapewni wyraźne widzenie na kilka różnych odległości w ramach tego samego kierunku spojrzenia
  • Pełne doświadczenie personalizacji f-360, Eycode i Near Vision Behavior
  • Najwyższa jakość widzenia

SUPER PROMOCJA 2 ZA 1

Kup w pełni zindywidualizowowane soczewki progresywne Impression B.IG. NORM, optymalizowane soczewki progresywne Multigressiv B.IG. NORM lub markowe soczewki progreswne Progressiv B.IG. NORM, a drugą parę takiej samej klasy soczewek otrzymasz za 135 zł.*

*drugą parę takiej samej klasy soczewek możesz wybrać spośród soczewek barwionych/fotochromowych lub soczewek biurowych.

WAŻNE

To czy będziesz dobrze widzieć w swoich nowych okularach zależy w największej mierze od przepisanej korekcji. Dlatego tak ważnym jest, aby badać się u optometrysty/ refrakcjonisty przy doborze mocy korekcji. Wybierając refrakcjonistę pracującego, a najlepiej posiadającego salon optyczny masz pewność, że badanie refrakcji pod progresy jest dla niego codziennością. To ilość wykonanych badań prezbiopów, zamówionych progresów i wykonanych okularów jest gwarantem jakości Twojej refrakcji. Nikt inny niż optyk nie zna wszystkich technicznych pułapek związanych z dobrym ustawieniem wszystkich parametrów widzenia.

Drugim ważnym aspektem jest posiadany sprzęt pomiarowy. Salon musi być wyposażony w niezbędny sprzęt pomiarowy pod soczewki, które mają zostać wykonane z uwzględnieniem indywidualnych parametrów. Diuk Optyk posiada dwie wieże pomiarowe umożliwiające zamawianie zindywidualizowanych soczewek z firm Rodenstock i Essilor. Jako jeden z niewielu salonów na Dolnym Śląsku jesteśmy w posiadaniu obu urządzeń.